Batavia, Felicity, and Williamsburg are the Clermont County high schools that compete in the National Division of the Southern Buckeye Conference.
Following are the autumn all-star squads selected by the respective head coaches of the conference’s division. Each athlete’s grade in school is listed if known.
Football
First team
Cody Wiedemann (12), Jason Zavislak (12) Kevin Keeton (12), Billy Hickey (12), and Anthony Young (12) of Williamsburg; Jacob Hacker (12), Tyler Berkshire (12), Kenny Thompson (12), and Aarton Wright (11) of Clermont Northeastern; and Gabe Archer (10) ad Ryan Gormley (10) of Batavia.
Second team
Dane Weeks (12), Jacob Edmisten (11), Joey Clowerey (11), and Michael Posey (10) of Williamsburg; Cody Tidwell (12), Tyler Chambers (1i), and Chad Cousino (11) of Clermont Northeastern; and David Brausch (12), Nick Bonavita (11), and Zain Ison (10) of Batavia.
Final conference standings
East Clinton 4-0, Williamsburg 3-1, Clermont Northestern 2-2, Blanchester 1-3, and Batavia 0-4.
Boys Cross Country
First team
Daniel Chandler (11) and Nathan Braswell (10) of Batavia
Second team
Joshua Moon (10), Cody Schott (10), and Bryan Simmons (9) of Batavia and Cory Baker (10) and Travis Smith (11) of Felicity.
Conference meet team score
Blanchester 30, Batavia 42, and Georgetown 48. Felicity did not enter a full five-man squad and Williamsburg did not compete.
Volleyball
First team
Amy Brown (12) and Rachel Meisberger (11) of Williamsburg and Tara Thieryoung (12) of Batavia.
Second team
Sheenah Letcher (12) of Williamsburg, Heather Harris (12) of Batavia, and Alex Stevenson (11) of Felicity.
Final conference standings
East Clinton 12-3, Williamsburg 10-5, Georgetown 9-6, Batavia 8-7, Blanchester 6-9, and Felicity 0-15.
Boys Soccer
Player of the year
Will Walker (12) of Batavia.
Coach of the year
Bob Walker of Batavia.
First team
Will Walker, Matt Walker (12), Nolan O’Brien (12), Matt Smith (11), McClain Shepard (11), and Timmy Knauer (10) of Batavia and Dillon Smith (12) and Jacob Fry (10) of Felicity.
Second team
Tyler Osborne (12), Jordan Richardson (11), Luke Bradburn (11), and Zach Hargis (11) of Batavia and Clayton Wehrum (10) of Felicity.
Final conference standings
Batavia 11-0-0, Blanchester 7-3-1, Felicity 2-8-1, and Georgetown 1-10.
Girls Soccer
Player of the year
Holly Harris (10) of Batavia.
First team
Harris, Brittany Luginbuhl (12), and Erika Bourque (10) of Batavia; Darcy Little (12) of Williamsburg; and Mackenzie Dunaway (10) and Brittany Sowers (10) of Felicity.
Second team
Courtney Turner (12), Becca Fink (11), and Mackenzie Fisher (9) of Batavia; Molly Bruns (11) of Williamsburg; and Hannah Mullins (12) of Felicity.
Final conference standings
Batavia 9-3-1, Blanchester 8-5-0, Williamsburg 2-9-2, Felicity 1-9-3, and Georgetown 1-9-3.
Boys Golf
Player of the year
Eric Brown (11) of Batavia.
First team
Brown and Caleb Santel (12) of Batavia.
Second team
Cain Gibson (11) of Batavia.
Conference tournament team score
Blanchester 806, Batavia 862, East Clinton 924, and Georgetown 1107. Felicity and Williamsburg did not compete.
Girls Tennis
First team
Kelly Simmons (12) and Beth Turner (12) of Batavia
Second team
Meranda Bare (12) of Batavia and Amanda White (11) of Felicity.
Final conference standings
Blanchester 11-0, East Clinton 8-3, Batavia 5-6, and Felicity 2-9. Williamsburg did not compete.