Clermont County athletes were well represented on the Southern Buckeye Conference autumn season all-star teams.
Batavia, in particular, enjoyed a banner year with Bulldog athleters and coaches being honored with Player of the Year and Coach of the Year honors.
The year in school of each athlete is included in the parenthesis.
Football
First team
Brett Hammack (12), Andrew Harlow (12), Josh Ison (11), and Caleb Corrill (10) of Batavia and Brian Bastin (12), Stephen Jordan (12), and Nick Sponsel (12) of Williamsburg.
Second team
Chris Heckle (12), Derrick Meadors (12), and Tyler Duncanson (11) of Batavia and Justin Hines (11), Kyle Moore (11), and Daniel Sweet (11) of Williamsburg.
Final conference record
Blanchester 7-1, East Clinton 7-1, Batavia 2-6 (3-7), and Williamsburg 0-8 (0-10).
Boys Cross Country
First team
Billie Elkins (12) of Felicity.
Second team
Thomas Cowan (10) and Tyler Hensley (9) of Batavia and Justin Keltch (9) of Felicity.
Final conference score
Georgetown 37, Blan 51, East Clinton 67, Batavia 85, and Felicity 89.
Volleyball
First team
Stefanie Eggleton (12) and Cassie Faris (12) of Batavia; Falisha McCann (10) of Felicity; and Shelby Turkelson (12) of Williamsburg.
Second team
Courtney Bradley (12) and Erin Shinkle (12) of Batavia and Cortney Lucas (10) of Felicity.
Player of the year
Cassie Faris
Coach of the year
George Gyurina of Batavia.
Final conference record
Batavia 13-2 (18-3), East Clinton 12-3, Blanchester 8-7, Felicity 7-8 (8-8), Georgetown 5-10, and Williamsburg 2-13 (3-15).
Boys Golf
First team
Jake Santel (12), Bill Braselton (11), Tyler Hawk (11), Derek Boggs (10), and Brent Braselton (10) of Batavia and Chad Estep (12) of Felicity.
Second team
Alex Jarman (11) of Felicity.
Player of the year: Hawk and coach of the year: Mike Hatfield of Batavia.
Final conference score
Batavia 913, East Clinton 1089, Georgetown 1113, Blanchester 1158, and Felicity 1160.
Girls Tennis
First team
Anais Etillieux (12) and Jayme Horne (12) of Batavia.
Second team
Jayne Horne (12) of Batavia and Jessica Manz (11) of Felicity.
Player of the year
Anais Etillieux.
Final conference record
East Clinton 9-2, Batavia 7-4 (7-4), Blanchester 3-8, and Felicity 0-11 (0-12).
Boys Soccer
First team
Rick Bradburn (12), Tyler Hart (12), Jason Robbe (12), Jared Burkhart (11), and Jordan Larrison (11) of Batavia.
Second team
Alex Entrup (11), Jason Strine (11), and Larry Smith (10) of Batavia.
Player of the year
Tyler Hart
Coach of the year
Bob Walker of Batavia.
Final conference record
Batavia 5-3-1 (7-6-2), Georgetown 2-6-1, and Blanchester 2-6-1.
Girls Soccer
First team
Jennifer Willman (12) and Katie Fink (11) of Batavia; Angela Dreiling (11) and Michelle Scheidler (11) of Felicity; and Esther Garrett (12) and Miranda Cluxton (10) of Williamsburg
Second team
Leah Beard (12), Kelly Fink (11), and Kristin Robbe (9) of Batavia; Cayla Stutz (11) of Felicity; and Lindsey Bickett (11) and Sarah Bourne (11) of Williamsburg.
Player of the year
Katie Fink of Batavia.
Final conference record
Batavia 9-2-2 (9-2-2), Blanchester 7-4-2, Felicity 5-5-3 (5-5-3), Georgetown 4-8-1, and Williamsburg 2-9-2 (1-11-1).